Päevakajaline


Perede küsitlused ajaperioodil oktoober 2015
kuni veebruar 2016

Jätkame perede küsitlustega, et selgitada perede vajadusi ja unistusi, et oleks koostöö veelgi selgem ja konkreetsem. Nt perede küsitluse alusel on selgunud mitme lapse konkreetne vajadus (preketiteks toetus, soov külastada koos emaga Tallinnat jmt)14.10.2015 Suurperedele jalatsid Lionsi klubi poolt

Ülemiste keskuses Nice poes toimus 14.09.2015-l armas üritus, kus Lionsi esindajad andsid üle Tallinna suurperedele spordijalatsid. Suuperedes on sporti tegevaid lapsi palju. Ja nagu väike küsitlus kohpeal selgitas, siis tegeletakse erinevate spordivaldkondadega. Kõige rohkem on jalgpalli ja korvpalli mängijaid. Igapäevaselt käiakse jooksmas ja osaletakse sporditundides. ESASi võtmetegija Mai helistas läbi kõik pered ja selgus on jalatseid numbrivahemikus 34-38 on kõige rohkem vaja. Kohapeal oli ESASil meeldiv võimalus ka propageerida ESASi uut kodulehte ja rääkida lühidalt praegu toimuvast AEFi projektist. ESASi esindaja Siiri andis üle ka AEFi projekti raames vastvalminud ESASi lauamängud. Sõltumata pere suurusest on alati hea võimalus nüüd ka sponsoritel mängida ESASi lauamängu. Tänud sponsoritele.
Loe lähemalt: http://www.lions.ee/?id=1258&news_id=1278
 ja 14.10.2015 Suurperedele jalatsid Lionsi klubi poolt


Stipendium - ERKF-is

SA Eesti Rahvuskultuuri Fond teostab 26. korda stipendiumite jagamise. Täpsema info ja taotluste esitamiseks vajaliku ankeedi leiate kodulehelt www.erkf.ee avalehel. Taotluste esitamise tähtaeg on endiselt 15.oktoober 2015.a. Sihtasutuse nõukogu koguneb 14.novembril. Siis kinnitatakse ka Eesti Suurperede abistamise Seltsi stipendiumi (Luckhardt-Norak Fond) otsus. Stipendiumid antakse üle Mustpeade majas pühapäeval, 13. detsembril, algusega 15.00  Hea suurpere liige!

Kui sinu armas kodu vajaks uut katust, veesüsteem või aknad vahetamist, katusekorrus välja arendamist ja eluasemelaen tagasi maksmist, siis esita kuni 31.juulini taotlus riikliku tagastamatu toetuse taotlemiseks Kredexisse. Nõnda lood suure eelduse oma pere elutingimuste parandamiseks.
Loe edasi


Hea suurpere vanem!

Kui sul on peres seitse või enam alaealist last siis riik toetab igakuiselt sinu peret 2,2-kordses lapsehooldustasu määras.
Viited leiad riiklike peretoetuste seaduse § 9 primm 
Loe edasi


Infovoldik lapsevanemale

Psühholoogilise ja psühhiaatrilise abi saamise
võimalused Eestis.
Loe edasi (PDF)